par1
Δράσεις Κοινωνικές

Καθαρισμός της παραλίας στην περιοχή του Αγίου Νικολάου

Την Τρίτη 09 Απριλίου 2024 το πρωï, ο Εξωραϊστικός & Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Νικολάου Σαλαμίνας, μαζί με τους μαθητές – μαθήτριες και τις καθηγήτριες της Περιβαλλοντικής Ομάδας του 1ου Γυμνασίου Σαλαμίνας , ενόψει της εορταστικής περιόδου του Πάσχα, καθάρισαν την παραλία της περιοχής Αγίου Νικολάου από τα πλαστικά και τα σκουπίδια και αποδίδεται καθαρή στους κατοίκους και τους επισκέπτες.
Διαπιστώσαμε με χαρά ότι τα παιδιά έχουν αυξημένη περιβαλλοντική συνείδηση, γεγονός που οφείλεται στην πολλή καλή δουλειά που κάνουν οι εκπαιδευτικοί μας.
Εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στους μαθητές και στις καθηγήτριες κυρίες Βιλλιώτου Βασιλική και Ελένη Γιαννικοπούλου του 1ου Γυμνασίου Σαλαμίνας για την άμεση ανταπόκρισή τους  και ευελπιστούμε μελλοντικά και σε άλλες παρόμοιες δράσεις.
par2 par3